Hokejová škola | Pelhřimovský magazín

Hledat

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Mezinárodní hokejová škola

10. června 2023

PELHŘIMOV: Mezinárodní hokejová škola

Kraj Vysočina je partnerem Mezinárodní hokejové školy. Desátý ročník bude v Pelhřimově.

Už po desáté uspořádá Hokejový svaz na Vysočině Česko-finskou hokejovou školu. Hokejový kemp se bude konat 25. - 31. července 2023 v Pelhřimově. Je určený třináctiletým hráčům. Má pomoci k rozvoji jejich dovedností s využitím nových tréninkových metod. Partnerem kempu je Kraj Vysočina.

FOTO: Předání oficiálního vozu hokejového kempu

Pořadatelství školy se v minulosti střídalo mezi Českem a Finskem. Bedřich Ščerban z jihlavské pořadatelské Dukly věří, že by to tak mohlo být i v budoucnu. „Bude to záležet i na tom, jaký dojem si Finové letos z Vysočiny odvezou,“ říká Ščerban. Předchozí úspěšné ročníky kempu se konaly v Jihlavě. Domovský stadion Dukly je ale kvůli chystané stavbě nové arény uzavřený, proto jsou tréninkové aktivity mladých sportovců soustředěny do Pelhřimova. Zatímco jihlavský stadion měl led na novou sezonu připravený už 21. července, v Pelhřimově se obvykle chladí až od 15. srpna. Kvůli škole to bude letos dřív. Hokejový kemp je nekomerční, což je podle Ščerbana rozhodující pro rozvoj talentovaných hráčů ze všech sociálních vrstev. Třicítka účastníků je rozdělena do dvou týmů, bez ohledu na národnost nebo příslušnost k týmu.

Součástí kempu bude letos také trenérský seminář, který povede psycholog Marian Jelínek. "Rozhodli jsme se, že seminář otevřeme i pro rodiče a ostatní sporty. Marian Jelínek je jeden z našich nejvýznamnějších psychologů, který spolupracuje s hvězdami individuálních i kolektivních sportů," řekl Ščerban. Seminář se bude věnovat výchově hráčů v předpubertálním a pubertálním věku.

Zpracováno z materiálů Dukla Jihlava.

Zdroj text a foto: Krajský úřad Kraje Vysočina.

Připravil autor: Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum