Rychlost a tradice | Pelhřimovský magazín

Hledat

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Muzeum Vysočiny Pelhřimov - Výstava a Muzejní noc

9. května 2024

PELHŘIMOV: Muzeum Vysočiny - Výstava a Muzejní noc

RYCHLOST A TRADICE - Výstava o motocyklech v Muzeu Vysočiny Pelhřimov.

24. května 2024 až 31. prosince 2025 - Výstavní síň zámku pánů z Říčan.

Výstava „Rychlost a tradice“ představí rozmanitost rolí, významů a vlivů, kterými motocykly ovlivnily společnost. Byly nejen prostředkem dopravy, ale také symbolem svobody a nezávislosti. Byly spojené s dobrodružstvím, cestovními zážitky a sportovními úspěchy.

Na výstavě jsou k vidění přes dvě desítky strojů československé výroby a několik desítek dalších exponátů souvisejících s československými motocykly, jako jsou přilby, oblečení, plakety, poháry, ... Návštěvníci se seznámí jak s běžnými stroji, tak s unikáty, které se často v muzeích tohoto typu neobjevují. Vystavené motocykly a ostatní předměty pochází ze sbírek Muzea Vysočiny Pelhřimov, p. o., Národního technického muzea a od soukromých sběratelů.

Výstava má částečně nahradit expozici jednostopých vozidel na hradě Kámen, který je v současnosti z důvodu generální rekonstrukce uzavřen. Během výstavy bude také probíhat interaktivní program pro děti „Hradem i muzeem po jedné stopě“. Tento program mohou absolvovat děti v doprovodu rodičů i větší skupiny.

Na výstavě „Rychlost a tradice“ spolupracovalo Národní technické muzeum a podpořilo ji Ministerstvo kultury ČR.
MUZEJNÍ NOC: Rychlost a tradice. Výstava o motorkách

24. května 2024 v 17:00. Vstup zdarma.

Zámek pánů z Říčan a okolí Muzeum Vysočiny Pelhřimov, Kulturní zařízení města Pelhřimova a Základní umělecká škola Pelhřimov srdečně zvou na tradiční pelhřimovskou MUZEJNÍ NOC dne 24. května 2024 od. 17:00 hodin. Můžete se těšit na hudební vystoupení různých žánrů, komentovanou prohlídku výstavy Tradice a rychlost, věnovanou motocyklům, či zábavnou hru pro děti i dospělé. Večer ukončí ohňová show.

Program:

17:00 až 17:45 koncert orchestru ZUŠ
18:00 až slavnostní zahájení výstavy Tradice a rychlost s komentovanou prohlídkou
18:20 až 18:50 Čtyřfuk ve freskovém sále
19:00 až 19:20 Nová kapela
20:00 až 21:00 Blackhorn de Gen
22:00 ohňová show Ohnivé Duo
22:15 zakončení muzejní noci

Otevřeny budou také další turistické cíle – Muzeum strašidel, MÚZYum Lipských, vyhlídková věž kostela sv. Bartoloměje, Pelhřimovské peklo a Muzeum rekordů a kuriozit v Jihlavské bráně.

Zdroj: Muzeum Vysočiny Pelhřimov.

Připravil autor: Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum