TAXI odpad | Pelhřimovský magazín

Hledat

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
TAXI odpad

12. ledna 2024

PELHŘIMOV: TAXI odpad

Taxi odpad umožní zbavit se rychle a pohodlně objemného odpadu.

Město Pelhřimov ve spolupráci s Technickými službami města Pelhřimova, p. o. (TsmP) v rámci pilotního projektu nabízí občanům novou službu odvozu odpadů „Taxi odpad“. Jedná se o svoz objemného odpadu výhradně z domácností, a to přímo od domu. „Inspirovali jsme se v jiných městech. Tato služba už funguje v třeba v Chebu, Karlových Varech či Sokolově,“ zmínila Zdeňka Lišková, vedoucí odpadového hospodářství TsmP.

Nová služba nahradí pojízdné dvory po městě, ty zůstanou zachovány pro pelhřimovské místní části. „Pojízdné dvory byly ve městě v posledních letech už méně využívány. Jejich přínos tak klesal. Proto chceme nabídnout službu modernější, která umožní občanům zbavit se odpadu ihned. To ocení především obyvatelé sídlišť, kteří nebudou muset skladovat odpad ve sklepích a čekat na termín pojízdného dvora, který byl dvakrát ročně,“ vysvětlila.

Technické služby města Pelhřimova, ilustrační foto

Taxi odpad po Pelhřimově jezdí každý pracovní pátek v časech od 9 do 13 hodin po předem určené trase, která bude dána objednávkami občanů. Ty bude přijímat zaměstnanec TsmP Petr Mazanec na telefonním čísle 724 761 666 nejpozději dva dny před termínem svozu. Cenu za svoz velkoobjemového odpadu ve výši 100 korun (za jeden kus odpadu) hradí objednavatel před naložením odpadu na místě řidiči vozidla v hotovosti. „Cenu jsme stanovili spíše symbolickou a příspěvek bude sloužit k částečnému pokrytí nákladů, které spočívají se svozem a likvidací předmětného odpadu,“ informovala Zdeňka Lišková.

Kdo se objemného odpadu chce zbavit zdarma, má stále možnost. Tento typ odpadu mohou i nadále občané s nahlášeným trvalým pobytem ve městě vozit přímo do sběrného dvora v areálu TsmP v Myslotínské ulici, v provozní době (hodiny jsou pro období do konce března): pondělí 6.00 – 17.00, úterý až pátek 6.00 – 16.00, sobota 8.00 – 11.00.

Taxi odpad ve zkratce

Co se sváží?

Lze využít pro objemný odpad z domácností jako je nábytek (skříně, sedačky, stoly atd.), koberce, PVC lino a veškeré elektrospotřebiče.

Co se nesváží?

Z likvidace odpadů je vyloučen veškerý podnikatelský odpad, nebezpečný odpad, stavební odpad, sanitární předměty, bioodpady a automobilové díly včetně pneumatik.

Postup objednávky:

Minimálně dva pracovní dny před odvozem je potřeba objednat se na telefonním čísle 724 761 666 (Petr Mazanec).

Postup svozu:

Sváží se každý pracovní pátek od 9 do 13 hodin. V dohodnutém čase občan zajistí přistavení odpadu na místo, které bude přístupné svozové technice a vyčká příjezdu vozidla. Po předložení občanského průkazu a uhrazení poplatku bude odpad naložen.

Cena:

100 Kč za jeden kus objemného odpadu.

Technické služby upozorňují občany, že ukládáním jakýchkoliv odpadů mimo kontejnerů a popelnic se dopouští přestupku dle Zákona o odpadech.

Zdroj: Technické služby města Pelhřimova.

Autor fotografií Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum