Hledat

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Maření výkonu a objasněná krádež stromů

26. října 2017 - Územní odbor Pelhřimov

Maření výkonu úředního rozhodnutí

Pelhřimovští dopravní policisté ve středu 25. října odhalili řidiče, který v době, kdy má vysloven zákaz řízení motorových vozidel, usedl za volant vozidla, které navíc užil bez vědomí jeho majitele. Policejní hlídka muže zastavila, když jel osobním automobilem Citrően na komunikaci v katastrálním území obce Želiv kolem třetí hodiny ráno. V rámci silniční kontroly policisté zjistili, že šestačtyřicetiletému muži z Pelhřimovska vyslovil v listopadu roku 2013 okresní soud zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel, a to na dobu pěti let. Dále policisté zjistili, že vozidlo muž k jízdě užil bez vědomí jeho majitele. Policisté mu na místě zakázali další jízdu a vše zadokumentovali. Svým jednáním tak šestačtyřicetiletý muž naplnil znaky skutkové podstaty dvou trestných činů, a to přečinu neoprávněného užívání cizí věci a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí. Za takovou trestnou činnost muži hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Objasněná krádež stromů

Pelhřimovští kriminalisté objasnili případ krádeže dřeva, při které pachatel na Humpolecku odcizil kolem šesti kubických metrů dřeva. Pachatele krádeže se jim podařilo odhalit a zahájili trestní stíhání osmatřicetiletého muže z Havlíčkobrodska. Muž byl obviněn ze spáchání přečinu krádeže.

K případu došlo na začátku dubna letošního roku. Tehdy neznámý pachatel v lese v katastrálním území obce Proseč u Humpolce neoprávněně vytěžil a následně odcizil několik vzrostlých stromů, a to smrků a modřínu. Pachatel tak majiteli způsobil škodu kolem deseti tisíc korun. Přivolaní policisté místo činu ohledali, provedli šetření, vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže. V rámci prověřování se jim podařilo pachatele vypátrat. Na základě shromážděných informací a důkazů policejní komisař zahájil trestní stíhání osmatřicetiletého muže, kterému za takový trestný čin hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Zdroj: Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | admin | registrace | podmínky | mapa stránek | diskuzní fórum