Hledat

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Policejní hlášení 7. - 9. března 2018

9. března 2018 - zdroj Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Jízda pod vlivem marihuany

Pelhřimovští policisté zastavili v úterý 6. března krátce před druhou hodinou ráno na ulici Nádražní v Pelhřimově osobní automobil Volkswagen Golf. Řidičem vozidla byl šestatřicetiletý muž z Pelhřimovska. Součástí silniční kontroly bylo odborné měření na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu a test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Dechová zkouška byla negativní. Opačně tomu však bylo u testu na drogy, který vykázal pozitivní výsledek na marihuanu. S výzvou k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu řidič souhlasil. Policisté mu zakázali další jízdu a vše zadokumentovali. Výsledky znaleckého zkoumání z oboru lékařství odvětví toxikologie ukáže, zda se šestatřicetiletý muž bude zodpovídat z přestupkového jednání nebo trestného činu.

Ilustrační fotografie, Pixabay

Za volant usedl bez řidičáku

V úterý 6. března kolem půl šesté večer na silnici II. třídy v místech u odbočky na obec Čakovice zastavila policejní hlídka obvodního oddělení Pelhřimov osobní automobil Škoda Octavia. Osmatřicetiletý řidič z Pelhřimovska policistům nepředložil řidičský průkaz. Následnou lustrací policisté zjistili, že muž není držitelem žádné skupiny řidičského oprávnění. Muži zakázali další jízdu a vše zadokumentovali. Z přestupku na úseku dopravy se osmatřicetiletý muž bude zodpovídat před příslušným správním orgánem.

Řidič pod vlivem drog

Pelhřimovští policisté ve středu 7. března kolem jedné hodiny ráno na ulici Nádražní v Pelhřimově zastavili osobní automobil Daewoo Lanos, jehož řidičem byl pětadvacetiletý muž z Jihlavska. Součástí silniční kontroly byla dechová zkouška a test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami. Na rozdíl od dechové zkoušky byl test na drogy pozitivní, a to na marihuanu. S výzvou k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu muž souhlasil. Zda se bude řidič zodpovídat z přestupkového jednání nebo trestného činu ukáže až výsledek znaleckého zkoumání z oboru lékařství odvětví toxikologie.

Opilého muže policisté zajistili

Pelhřimovští policisté ve čtvrtek 8. března kolem půl čtvrté odpoledne zajistili opilého muže. Ten ležel na zemi u jedné z prodejen na ulici Nádražní v Pelhřimově. Muž byl značně opilý, špatně komunikoval a měl nekoordinované pohyby. Policisté u něj provedli dechovou zkoušku, jejíž naměřená hodnota činila 1,99 promile alkoholu. Vzhledem k tomu, že muž svým jednáním ohrožoval svůj život a zdraví, policisté ho zajistili a převezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum