Hledat

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Striptýz v Pelhřimově

Přepis z Kroniky města Pelhřimova - 1969

Striptýz - slovo nebo pojem - u nás zatím měl a stále ještě má nádech něčeho divného, neobvyklého. Do nedávna zakázané ovoce se nyní začíná veřejně provozovat. I když kulturní rubriky oficiálních deníků o něm ještě mlčí, v obrázkových magazínech se už o striptýzu píše a to bez nádechu senzačnosti, velkého chválení nebo zase velkého odsuzování. Oficielně se zatím ještě váhá, zda uznat striptýz jako součást kulturní zábavy, nebo jej vykázat někam na okraj kulturního dění.

Striptýz - ještě před rokem veřejně nedostupný, pokládaný za pochybnou zábavu, dokonce za něco nemravného, dnes si našel místo na estrádních jevištích. Vždyť krása lidského a hlavně ženského těla nebyla už v dobách antiky a hlavně renesance opěvována a zobrazována největšími umělci výtvarného umění. A krása ženského těla spojená s krásou a ladností tanečního pohybu, ta je zajistépravý význam striptýzu.

Stejně jako všichni estrádní umělci, musí se i stripterky podrobit poměrně náročným zkouškám, při kterých se klade důraz na kulturní a uměleckou úroveň. Proto každý estrádní pořad, ve kterém jsou zařazena striptýzová čísla, je vždy před premiérou zhlédnut odbornou komisí.

Dne 21. ledna 1969 poprvé uviděl Pelhřimov striptýzovou produkci, v níž účinkovali Rudolf Cortéz a Dáša Cortézová. Konferenciér Kříž (pelhřimovský rodák) fakír Nepály, komik Brudhans, combo Emila Lopaty a samozřejmě zlatý hřeb programu, striptérka Hera.

http://www.mestopelhrimov.cz/html/files/kroniky/album_1966-1969/345.JPG

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum