Nejmenší náměstí na světě

Nejmenší náměstí na světě se nachází v Kopytově (část Bohumína). Rozměry 56 metrů, délka 8 a šířka 7 metrů. jedná se o prostor mezi kaplí Jana Nepomuckého a hasičskou zbrojnicí.

Náměstí svatého Floriána bylo 30. července 2011 slavnostně otevřeno a Agenturou Dobrý den zapsáno do České knihy rekordů. Celá akce se konala u příležitosti u příležitosti 531. výročí první písemné zmínky o osadě Kopytov.

Náměstí svatého Floriána a kaple Jana Nepomuckého - Kopytov, autor: Panek (Wikimedia)

S nápadem na zřízení náměstí, na kterém jsou dvě pouliční lampy a dvě lavičky, přišli místní dobrovolní hasiči ze Sboru dobrovolných hasičů Bohumín Kopytov. V současnosti se místní pokoušejí o zápis do Guinnessovy knihy rekordů.

Text z certifikátu o vytvoření rekordu:

Městský úřad Bohumín rozhodl dne 13. prosince 2010 na zasedání zastupitelstva, že prostor mezi kaplí Jana Nepomuckého a hasičskou zbrojnicí v Bohumíně v místní části Kopytov bude pojmenován jako náměstí sv. Floriána. Rozloha náměstí je 7 x 8 metrů. O schválení názvu požádali zastupitelstvo mětsa Bohumín Kopytovští hasiči. Také proto je náměstí pojmenováno podle ochránce před velko vodou a patronem hasičů. sv. Floriánem.

Fotogalerie:

Foto číslo 1: Kaple Jana Nepomuckého - Kopytov, autor: Panek (Wikimedia). Foto 2. - 6.: Náměstí Sv. Floriána v Kopytově zima 2017. Za fotografie zasílám poděkování Sboru dobrovolných hasičů Bohumín Kopytov.


 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum