Hledat

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
2017

4. ročník soutěže - Jak dobře znáte Pelhřimov?

Téma pro rok 2017: Osobnosti města Pelhřimova v době minulé. Každý účastník soutěže okamžitě po odeslání první odpovědi získává vstupenku 1+1 zdarma do Muzea rekordů a kuriozit.

Článek o losování výherců >>>

Výherci v soutěži:

Jaroslava Rotrová - Česká kniha rekordů 5

Oldřich Karlovský - Česká kniha rekordů 4

Marie Medková - Česká kniha rekordů 4

Každý soutěžící vyhrál vstupenku 1+1 zdarma, v hodnotě 120 Kč, do Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově.

Soutěžní formulář:

Otázka číslo 1.: Jaká osobnost je na fotografii? Na foto je spolu s tenisty v Pelhřimově, šestý zleva nebo třetí zprava. V Pelhřimově se nenarodil (Stádlec u Tábora 1872) a ani nezemřel (Dachau 1943), ale hluboce se zapsal do historie města. Fotografie je z Děkanské zahrady, zcela vlevo nahoře "Domeček", s tímto místem je osobnost více než spojena. Kdo je to? Správná odpověď: František Bernard Vaněk.

Otázka číslo 2.: Jaká osobnost je na fotografii? Na foto jsou tři bratři. Všichni byli spjati s divadlem a filmem. Zcela vlevo je nejstarší z nich a v Pelhřimově se narodil roku 1923. Jeho jméno je navždy spojeno s Pelhřimovem. Kdo je to? Správná odpověď: Lubomír Lipský.

Otázka číslo 3.: Jaká osobnost je na fotografii? Na fotografii je zachycen na ochozu věže kostela sv. Bartoloměje kde vykonával od roku 1905 práci hlásného a také zde se svojí rodinou bydlel. Kdo je to? Správná odpověď: Jan Kotrč.

Otázka číslo 4.: Jaká osobnost je na fotografii? Student pelhřimovského gymnázia (1902), pozdější učitel tělocviku, sokolský pracovník a plukovník československých legií. Narodil se 19. července 1883 ve vesnici Čenkov u Třeště. Zemřel ve věku 35 let 25. října 1918 v Aksakovo-Belebej v Rusku. Kdo je to? Správná odpověď: plukovník Josef Jiří Švec.

Otázka číslo 5.: Jaká osobnost je na fotografii? Český sochař, malíř a grafik. Narodil se 23. března 1880 v rodině krejčího. Vytvořil například památník Jana Žižky v areálu bitvy u Sudoměře. V roce 2014 mu byla odhalena pamětní deska v Poděbradově ulici 20 (Vytopilovo knihkupectví). Kdo je to? Správná odpověď: Emanuel Julian Kodet.

Otázka číslo 6.: Jaká osobnost je na fotografii?  Biskup husitů, český spisovatel, nejvyšší duchovní a správce pokladnice Tábora. Narodil se roku 1385 v Pelhřimově. Kdo je to? Správná odpověď: Mikuláš Biskupec z Pelhřimova.

Sponzor soutěže: Agentura Dobrý den - Muzeum rekordů a kuriozit - Facebook

Pravidla soutěže:

Otázka bude vždy zveřejněna na Facebooku Pelhřimov vždy v neděli v 10:00 a na této stránce. Během týdne bude na Facebooku otázka minimálně dvakrát znovu zopakována, aby Vám neutekla a mohli jste zaslat svoji odpověď. Odpovědi prosím nepište na Facebook, nebudou uznány, pouze přes formulář na této stránce.

Soutěž má v roce 2017 šest otázek a probíhá šest týdnů. Vždy v neděli v 10:00 (datumy jsou uvedeny níže) bude zveřejněna nová soutěžní otázka. Na odpověď máte přesně jeden týden až do další neděle do 10:00, kdy bude zveřejněna nová otázka. Soutěž skončí 17. prosince v 10:00 kdy uplyne čas na zodpovězení poslední šesté otázky.

Soutěžní kola začínají v roce 2017:

5., 12., 19., 26. listopadu a 3. a 10. prosince 2017. V úterý 19. prosince (do ukončení soutěže může být ještě datum změněno) proběhne losování a budou oznámeni výherci soutěže - Jak dobře znáte Pelhřimov? pro rok 2017.

Ceny v soutěži:

Tři vylosovaní výherci získají:

Českou knihu rekordů IV. v hodnotě 400Kč od - Agentura Dobrý den - Muzeum rekordů a kuriozit.

Všichni účastníci soutěže obdrží vstupenku 1+1 zdarma, v hodnotě 120 Kč, do Muzea rekordů a kuriozit. Platí jako volná vstupenka pro 1 osobu při zakoupení druhé vstupenky. Lze jí využít ke vstupu do obou expozic Muzea rekordů a kuriozit.

Výherce obdrží cenu nejpozději do 10 dnů od losování.

Výhru je nutné uplatnit nejpozději do půl roku od vylosování výherce, pokud není uvedeno jinak.

Organizátor soutěže: Miroslav Galko (kontakty)

Údaje z formuláře nebudou nikde použity mimo soutěžního Jména a Příjmení v případě výhry. Na e-mail budete kontaktováni pro předání výhry.

Facebooková stránka Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimov:

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum