Hledat

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Pelhřimovské okénko 13. - Nábřeží rekordů a kuriozit

4. června 2017 - Pelhřimovské okénko 13. - Nábřeží rekordů a kuriozit

Popis z Pelhrimovsko.cz: Pelhřimov je město známé svým Festivalem rekordů a kuriozit. Na tomto nábřeží se nachází také vila s částí expozice Muzea rekordů a kuriozit. Hlavní část tohoto muzea je umístěna v Jihlavské (Dolní) bráně.

První červnové okénko nás zavede na Nábřeží rekordů a kuriozit. Asi půl kilometrová procházka podél říčky Bělá. Vybral jsem si jako začátek nenápadnou odbočku z ulice Příkopy. Bohužel Nábřeží zvelebují vandalové a proto už se nic nedozvíte o Největším spínacím špendlíku. Plastové cedule vydržela dlouhé roky, ale ne navždy.

Nábřeží rekordů a kuriozit

Během první části Nábřeží jsou vidět na zábradlí držáky cedulí. Na nich byla prezentace rekordů. Nerezové cedule, umístěné v roce 2005, zmizely v roce 2012. Připomeneme si je na fotografiích v některém z dalších článků.

V polovině cesty je Nábřeží přetnuto ulicí Václava Petrů u Kamenného mostu. V této části již byly informační tabule o rekordech obnoveny. Nábřeží zakončuje Dům dobrých dnů s expozicí Zlaté české ručičky a velká zahrada s vystavenými rekordy: Největší mamut z proutí, Obří trychtýř, Pelhřimovský hrnec a mnoho dalších.

Fotogalerie:

Pelhřimovské okénko 13. - Nábřeží rekordů a kuriozit. Fotografie a video z 1. června 2017.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | admin | registrace | podmínky | mapa stránek | diskuzní fórum