Dopis s nejdelší dobou doručení

3. srpna 2017 - text Miroslav Galko a Agentura Dobrý den.

Dnes 3. srpna 2017 byl v Pelhřimově předán panu Ivanu Hanušovi certifikát o vytvoření nového rekordu: dopis s nejdelší dobou doručení. Ten byl adresován jeho matce Věře Hanušové do Prahy a odeslala jej 7. března 1989 Natalija Pavlikovskaja ze Soči (tehdy SSSR - dnes Rusko). Doručen byl letos v dubnu.

Obsah dopis bylo přání k Mezinárodnímu  dni žen: "Drahá Věročko, srdečně ti blahopřejeme k 8. březnu. Přejeme pevné zdraví, štěstí a pohodu. Objímám."

Dopis odesílali dlouholetí známí, se kterými byli oba rodiče p. Hanuše v pravidelném písemném styku, a to na adresu, kde v té době rodiče bydleli. Po jejich smrti (maminka zemřela v roce 1995 a tatínek o necelých 13 let poté) byt přešel do užívání syna p. Hanuše. Ten také tento "rekordně dlouho doručovaná dopis" vyzvedl ze schránky. Asi není v lidských silách, zda "porucha" je na straně ruské či české.

Dopis s nejdelší dobou doručení

Dopis byl nakonec přece jen doručen. Trvalo to 28 let a 19 dní, což je 10.246 dnů. Trasa, kterou musel urazit: Soči - Praha 2.599 km. Prezident Agentury Dobrý den Pelhřimov Miroslav Marek spočítal, že kdyby dopis doručovala želva pohybující se rychlostí 500 metrů za hodinu, trvalo by jí to 216 a půl dne. Pokud by to byla želva s pracovní dobou 8 hodin denně tak by jí zabralo doručení 649 dní. To je pořád 15 krát rychlejší než byl ve skutečnosti dopis doručen.

Fotogalerie:

Dopis s nejdelší dobou doručení:


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum